Ми дійсно любимо дерево – за багатство відтінків, виразність текстури, приємні тактильні відчуття. Але іноді, в особливо урочистих випадках, хочеться додати дерев'яним виробам краси та шику. На виручку приходить так зване патинування, яке майстерно створює ілюзію розкішного старовинного предмета.
Що таке патина та патинування?
Початкове значення слова «патина» не має нічого спільного з деревом: це зеленуватий наліт, що утворюється на міді або її сплавах. Але в широкому сенсі так прийнято називати взагалі сліди благородного старіння, в тому числі й дерев'яних виробів. Це саме той випадок, коли вплив часу виявляється настільки цінним та привабливим, що визнаний гідним для імітації.
Щоб в очікуванні естетичного ефекту не витрачати багато років, були придумані різні техніки штучного старіння. Під патинуванням, як правило, мають на увазі нанесення металізованого покриття, але не гладким рівним шаром, а з потертостями й розводами. Метою такої обробки є імітація старіння.
Переваги патинування
Чому наслідування старовини часто стає кращим, ніж просто новий виріб, без вад та дефектів? У цього є декілька причин.
- Патинування краще від ідеального металізованого покриття хоча б тому, що воно демократичніше. Суцільна «позолота» в сучасному інтер'єрі виглядає відвертою циганщиною.
- Вироби, що їх торкнулась патина часу, додають інтер'єру затишку та індивідуальності: властивості, які не завжди є у безликих нових прикрас, які тільки що зійшли з конвеєра.
- Декоративні якості патинування роблять будь-який предмет набагато цікавішим, додаючи йому історії та унікальності.
- Часом самий по собі виріб, навіть з хорошого добротного матеріалу, виглядає простовато, без родзинки. У цьому випадку теж є сенс застосувати патинування.
- Патина дозволяє створити відчуття свята, краси – адже урочистий настрій передбачає багато блиску. Й при цьому легко дотриматися того балансу, який є показником хорошого смаку.
Патиновані вироби є чудовою альтернативою антикваріату, доступному далеко не всім.
Способи патинування дерев'яних поверхонь
Майстри по дереву використовують різні прийоми, щоб додати поверхні бажаний ефект «під старовину». Виробники лакофарбової продукції підтримують цей тренд, випускаючи спеціальні засоби, які так і називаються: «Патина», «Кракелюр». Існує також маса авторських технік.
Майстерня woodville в цьому сезоні випустила ряд дерев'яних виробів з патинованою поверхнею. Натхненні перлинами близькосхідної архітектури, ми використовували найбільш яскраві та органічні поєднання кольорів: сріблястого з білим, золотого з червоним та з бірюзою.
Щоб домогтися потрібного результату, наші майстри послідовно виконують такі операції:
- Фарбують виріб в базовий тон.
- Поверх пофарбованої поверхні розпилюють воду.
- Прямо по воді наносять золоту або сріблясту патину.
- Сушать феном. Патина розтріскується і в тріщинах проявляється базове забарвлення.
В результаті виходить блискучий, по-справжньому святковий декор. Крім того, така обробка чудово проявляє текстуру дерева. Подібну техніку ми застосовуємо також для скляних кульок.
Ніжні янголи, іскристі ялинки, вражаюче красиві підсвічники чекають вас в нашому шоу-румі. Приходьте на просп. Перемоги, 70 – тут знайдете стильні прикраси для свого будинку та оригінальні подарунки для близьких.